Виктория Радева е девета на ЕП по шахмат

Спортният талант на "Еврофутбол" - Виктория Радева, се класира на 9-о място на Европейското първенство по шахмат за деца от 8 до 18 г., което се проведе от 17 до 28 август в Прага. 15-годишната пловдивчанка раздели 5-9 място в групата до 16 г., но поради допълнителни показатели зае тази позиция. Вики бе на крачка от спора за медалите, но единственото поражение в предпоследния кръг от гъркинята Анастасия Авримидоу я отдалечи от челото. Тя тотално надигра бившата европейска шампионка, но поради силен цайтнот допусна грешка и загуби. Въпреки това, тя може да е горда с представянето си, след като завоюва 6,5 точки (5 победи, 3 ремита и 1 загуба). Победителка е Фиона  Сибер от Германия, следвана от испанката Марта Гарсия, трета остана миналогодишната световна шампионка Ставрула Цолакидой.

В групата до 16 г. участие взеха 93 момичета, а общият брой на шахматистите бе над 1500. Те се състезаваха в 9-кръгова швейцарска система. Следващото състезание на Виктория е Световното първенство в руския град  Ханти Манскийск от 20.09-04.10.2016 г.

Друг Спортен талант - Стефани Музакова, финишира на 24-о място в клас "Лазер Радиал" на завършилото Европейско първенство по ветроходство за юноши и девойки до 21 години в Сплит (20-27.08.2016 г.). 19-годишната поморийка се движеше на 16-а позиция, но не успя да я задържи. Шампионка е представителката на домакините Сандра Лулич.

Двама от Спортните таланти на българския букмейкър в плуването – Петър Божилов и Иван Алмаджиев, взеха участие на републиканския турнир по водно спасяване "Спасител на бъдещето", който се състоя на спортно-оздравителния комплекс Камчия на 26 и 27 август. 16-годишният Петър спечели 2 златни медала на 400 метра плуване в открити води и на 200 метра плуване под препятствия и 2 бронзови отличия в щафетата 4х25 метра извличане на манекен и в общото класиране при юношите под 18 г. Иван, за когото това бе първо подобно състезание, зае 8-мо място в индивидуалното подреждане, а с отбора на "Албатрос", Варна грабнаха бронзовите медали.

Медийни партньори са: сайтовете sportal.bg, dir.bg, gong.bg, viasport.bg, bgathletic.com, ngobg.info, actualno.com, sportlive.bg, winner.bg, вестниците "Еврофутбол" и "Марица", агенция КРОСС, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик и БНР.

Програма "Спортни таланти" е част от мащабния социален проект на "Еврофутбол" – "Печелиш и помагаш", който стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 20 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.