Късни драми в мачовете на Брюж и Андерлехт

Грандовете Брюж и Андерлехт продължават с колебливото си представяне от началото на сезона. В петия кръг шамионът Брюж стигна само до 2:2 у дома срещу Стандард (Лиеж). Бирама Туре откри за гостите в 14-ата минута, но Фелипе Гедос изравни малко след почивката. Едмилсон Жуниор вкара втори гол за Стандард в 85-ата минута, а в добавеното време Бьорн Енгелс спаси Брюж от поражение пред собствена публика.

Драматична развръзка имаше и в мача между Андерлехт и Гент, който също завърши 2:2. Юри Тилеманс откри от дузпа за домакините в 19-ата минута, а само две по-късно Моузес Симон възстанови равенството. Грандът от Брюксел излезе за втори път напред благодарение на точен изстрел на поляка Лукаш Теодорчик в 47-ата минута, но в самия край на срещата Нане Асаре донесе точката на Гент.

В класирането води Шарлероа с 11 точки, пред Зюлте-Варегем, Генк и Остенде с по 10. Андерлехт е 4-и с 9 точки, а Брюж е едва 9-и с актив от 7 пункта.

БРЮЖ - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 2:2
0:1 Б. Туре (14)
1:1 Ф. Гедос (52)
1:2 Е. Жуниор (85)
2:2 Б. Енгелс (90)

АНДЕРЛЕХТ - ГЕНТ 2:2
1:0 Ю. Тилеманс (19) д.
1:1 М. Симон (21)