Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Шахтьор се възползва от грешната стъпка на Динамо (К)

Шахтьор (Донецк) излезе еднолично начело в украинското първенство след победа с 1:0 като гост на Стал. Отборът на Пауло Фонсека стигна до важния успех с гол на Факундо Ферейра в 78-ата минута и запази стопроцентовия си актив от началото на сезона - 6 победи от 6 мача.

Футболистите на Шахтьор бяха зарадвани от сеназционната загуба на Динамо (Киев) от Ворскла (0:2) вчера и на всяка цена искаха да се откъснат пред прекия си конкурент за титлата. Победата обаче не дойде никак лесно. Преди почивката гостите действаха твърде безидейно, а през второто полувреме играчите на Стал се защитаваха самоотвержено и дълго време удържаха нулевото равенство. В 78-ата минута капитанът на Шахтьор Дарио Сърна центрира и Ферейра с глава вкара единствения гол в мача.

Шахтьор е лидер в таблицата с 18 точки, пред Динамо с 15 и Заря (Луганск) с 13.

СТАЛ - ШАХТЬОР Д 0:1
0:1 Ф. Ферейра (78)