Локо (Русе) стигна само до нулево реми в Кубрат

Кубрат 2007 и Локомотив (Русе) не успяха да се победят след нулево реми в среща от третия кръг на Североизточната трета лига, съобщава lokomotiv1930.com.
Домакините се окопаха още от началото на мача в собствената си половина и разчитаха на единствено на контраатаки в предни позиции. В тези условия русенските „железничари“ взеха инициативата и доминираха през целия двубой.

През първото полувреме гостите от Русе пропуснаха две отлични положения за откриване на резултата. Още в първата минута Станимир Петров не засече по най-добрия начин топката при отлично центриране на Динко Станчев. Малко по-късно, при пряк свободен удар Мартин Иванов също пропусна след добра намеса на вратаря на Кубрат 2007 Радосвет Христов.

През второто полувреме русенските „железничари“ също диктуваха събитията на терена. С пропуски в предни позиции се отличиха Радомир Хараланов и Станимир Петров. Сгъстената отбрана на домакините създаваше доста трудности на нападателните на Локо (Русе). В две ситуации в наказателното поле на Кубрат 2007 можеха да бъдат дадени дузпи, но главният съдия Мартин Щерев от Варна подмина тези положения.

В последните минути на мача локомотивци се вдигнаха на щурм и притиснаха здраво съперника в собствената му пеналтерия. След корнер Живко Парашкевов насочи с глава центрираната топка, която за жалост срещна гредата на вратата на домакините. Младият Станимир Ангелов, влязъл като смяна в игра, посрещна рикоширала в гредата топка и вкара гол. Реферите обаче маркираха засада и отмениха попадението.

Срещата бе трудна и напрегната, за което способстваха и постоянните крясъци и закани от страна на привърженици на домакините по трибуните на Градския стадион в Кубрат.
Другата неделя, 4 септември, Локомотив (Русе) приема Добруджа 1919 (Добрич) в ключов двубой от четвъртия кръг на Североизточната трета лига. Мачът е с начален час 17:00.

Пред Sportal.bg обаче ръководителят на Кубрат Милен Петров изрази възмущението си от предоставената от страна на Локомотив (Русе) информация за мача. “Не знам за какво окопаване става въпрос, за какъв натиск от страна на Локомотив?! Мачът бе двуостър, като всеки един от двата отбора имаше по 4-5 ситуации за гол. Не знам и за какви претенции за две дузпи може да се говори. Питайте делегата на двубоя, ако искате”, сподели Петров.

Съставът на Локо (Русе) срещу Кубрат 2007: Пламен Сашев, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Атила Юмер, Мартин Иванов, Борислав Караиванов, Живко Парашкевов /капитан/, Алеф Караосман (Николай Дойнов), Станимир Петров (Станимир Ангелов), Радомир Хараланов, Динко Станчев.