България с победа №2 на Евро 2016

Втора победа постигна националният отбор на България за девойки старша възраст (до 19 г.) на Европейското първенство, което се провежда в Словакия и Унгария.

В мач от група 1 в словашкия град Нитра младите волейболистки на селекционера Димо Тонев се наложиха с
3:1 (25:22, 26:24, 24:26, 25:17)
над тима на Хърватия.
Повече затруднения българските състезателки имаха във втория гейм, в който обаче показаха характер и го спечелиха с 26:24 след 30 минути игра.

В третата част българските момичета владееха инициативата, като достигнаха до два мачбола при 24:22. Тогава хърватките показаха характер и успяха да изравнят, а след това с блок да спрат Александра Миланова, за да направят 26:24 и да намалят геймовете.

В четвъртата част всичко си дойде на мястото и българските момичета записаха първите си три точки в турнира.

Димо Тонев заложи на следния стартов състав: Полина Нейкова - Моника Кръстева (капитан), Ани Боздева - Александра Миланова, Радостина Маринова - Емилета Рачева, Велина Минкова (либеро).

Топ реализатор с 19 точки бе Александра Миланова (2 аса, 1 блокада, 43 % в атака). Моника Кръстева добави 16 (3 аса, 39 % в нападение), а центровете Радостина Маринова (3 аса, 2 блокади, 50 % в атака) и Емилета Рачева (5 аса, 2 блокади, 44 % в нападение) отбелязаха по 11. За Хърватия Лея Цветнич направи 18 (2 аса, 1 блокада, 36 % в атака).

Като цяло България игра страхотно на сервис с общо 15 аса срещу 11 за съперника.

В останалите мачове от днешната програма Турция надигра с 3:0 (25:23, 25:14, 25:17) Белгия, а домакините от Словакия спечелиха с 3:0 (25:22, 25:12, 25:11) срещу Франция.

Във временното класиране Турция води с пълен актив от 2 победи и 6 точки, пред България също с 2 победи, но 5 т. На трета позиция е Словакия с 1 победа и 1 загуба и 3 т.

В следващия си утре (29 август) мач българските момичета срещат Белгия, отново от 21:00 ч.