Левски (Левски) взе Северозападното дерби

Едноименният тим от град Левски спечели дербито на 3-ия кръг на Северозападната Трета лига, побеждавайки Вихър (Славяново) с 1:0. Герой на мача стана Цветан Петров, който вкара единственото попадение. Това се случи в 20-ата минута, когато той завърши триходова комбинация започната от Тони Паликрушев и продължена от Ивайло Емилов Иванов. Малко преди това Петров уцели и гредата. Мачът бе същинско дерби – двуостър, оспорван, с напрежение и битка по всички части на терена. В 12-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на съперник.
След почивката и пред двете врати имаше голови ситуации, но в крайна сметка резултата остана непроменен. Накрая гостите също поискаха дузпа за игра с ръка на футболист от Левски, но както и при първия случай протестите останаха без последствия.
Това бе третата победа за Левски след първите три мача. След нея отбора на Петър Ванков дели първото място със Севлиево.

Северозападна Трета лига – резултати и голмайстори – III кръг
Бдин (Видин) – Първа атомна (Козлодуй) 6:1
1:0-Соколов-3 мин. /дузпа/, 2:0-Георгиев-13 мин, 3:0-Иванов-20 мин, 5:0-Михайлов-50, 66 мин, 5:1-Вълков-76 мин, 6:1-Коцов-83 мин..
Партизан (Червен бряг) – Ювентус (Малчика) 1:1
 0:1-Стоянов-27 мин, 1:1-Стойчев-82 мин..
Левски (Левски) – Вихър (Славяново) 1:0