"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

"Мендисороса" не видя голове

Отборите на Алавес и Спортинг Хихон направиха 0:0 в среща от втория кръг на Ла Лига. И двата тима останаха непобедени, а стадион "Мендисороса" посрещна първи мач от елита на Испания след повече от десетилетие.

През първата част баските имаха териториално владение на топката най-вече благодарение на добрата техника на Маркос Йоренте. В 18-ата минута тимът на Маурисио Пелегрино разви хубава контраакция чрез бързината на Ибай Гомес, но Исма Лопес предотврати удар. В 31-ата момчетата на Абелардо Фернандес имаха много добра възможност: Виктор Родригес изпълни фал от 30 метра, Дуйе Чоп отклони топката с крак, но сантиметри не му стигнаха да отбележи.

След почивката домакините бяха по-настойчиви, но така и не стигнаха до гол. В 59-ата минута Чоп не достигна до топката в непосредствена близост до вратата. Минута по-късно Даниел Торес не беше прецизен пред другата врата. В последните минути Алавес натисна, но Гайска Токеро и Кристиан Сантос пропуснаха.