Етър не даде шанс и на Спартак (Плевен)

Отборът на Етър (Велико Търново) постигна трети пореден успех в първенството. Днес играчите на Георги Василев надиграха с 3:0 Спартак (Плевен) в мач от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "виолетовите" реализираха Николай Цветков (25), Джихат Кямил (33) и Цветомир Тодоров (90).

Този мач се превърна в генерална репетиция преди сблъсъка за върха във ВПЛ. В следващия кръг футболистите на Етър гостуват в София на лидера Септември, който има пълен актив от точки от началото на кампанията. Положението при Спартак (Плевен) е доста по-различно. Те имат актив от едва 4 пунка. Играчите на Диян Дончев взеха точка от гостуването на ОФК Поморие и в миналия кръг победиха Локомотив (София) в Плевен.

Двубоят започна със сериозен натиск за домакините. Петър Димитров имаше две отлични ситуации, но ударите му не доведоха до гол. Все пак в 24-ата минута бившият футболист на ЦСКА - Николай Цветков откри резултата. Халфът наказа Димитър Пантев с удар от дистанция.

След само девет минути и Джихат Кямил със страхотен изстрел от 25 метра се разписа в двубоя. Това е негов трети гол от началото на сезона.

Още в първите секунди на втората част Димитров стреля много опасно от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от гредата. В 61-ата минута Стефан Христов пробва късмета си, но Акалски се намеси и запази аванса на тима. В 87-ата мин. отново Христов получи перфектен шанс да върне едно попадение, но отново Акалски се намеси чудесно, за да спаси вратата си. В последните секунди на срещата Цветомир Тодоров направи резултата класически.

ЕТЪР - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 3:0

1:0 Николай Цветков (25)
2:0 Джихат Кямил (33)
3:0 Цветомир Тодоров (90)