Созопол изпусна победата срещу Царско село

Отборите на Созопол и Царско село завършиха при резултат 2:2 в мач от 4-ия кръг на Втора професионална лига. Играчите на Румен Димов повеждаха на два пъти чрез Деян Христов (28) и Кристиян Тафраджийски (73), но гостите от София успяха да изравнят чрез Радой Божилов (54) и Любомир Гуцев (88).

След 4-ия кръг "небесносините" имат актив от 5 точки. Толкова имат и футболистите на Тодор Янчев.

Първият гол в срещата падна в 28-ата минута. Опитният нападател на домакините Деян Христов получи извеждащо подаване от Станимир Митев и матира стража на Царско село.  В края на първата част Радой Божилов можеше да изравни резултата, но опитът му мина над гредата. Това бе и последната интересна ситуация от първото полувреме.

Втората част започна с лек превес за играчите на Тодор Янчев, но последният пас липсваше в атаките на "столичани". Все пак логичното се случи в 54-ата, когато Реян Даскалов намери фантастично Радой Божилов и крилото оплете кълбото в мрежата на Мартин Теменлиев.  Шест минути по-късно Царско село можеше да направи пълен обрат в мача, но Айкут Рамадан пропусна страхотна възможност. Той получи пас от един от най-добрите на терена - Реян Даскалов, но шутът на Рамадан се озова право в тялото на стража на домакините.

В 65-ата минута Евгени Зюмбюлев стреля много добре от пряк свободен удар, но отново Теменлиев бе на висота и не допусна топката да попадне в мрежата му. Секунди след тази ситуация и Симеон Ганчев имаше възможност да пробва мерника си от фаул, но опитът му бе много слаб и не доведе до никаква опастност.

Все пак в 73-ата минута домакините отново поведоха в резултата. Резервата Кристиян Тафраджийски майсторски овладя с глава подаване и с премерен удар с левия крак матира Александър Стоянов. В 84-ата минута Тафраджийски получи втори жълт картон и остави отбора с човек по-малко. От тази ситуация се възползваха гостите, които изравниха резултата в 88-ата минута. В автор на гола се превърна Любомир Гуцев. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В следващия кръг Созопол гостува на Несебър в морското дерби, а Царско село приема Лудогорец 2.

СОЗОПОЛ - ЦАРСКО СЕЛО 2:2

1:0 Деян Христов (28)
1:1 Радой Божилов (54)
2:1 Кристиян Тафраджийски (73)
2:2 Любомир Гуцев (88)