България с трудна, но сладка победа на старта на Евро 2016

Националният отбор на България за девойки старша възраст (до 19 г.) започна с много трудна, но сладка победа участието си на Европейското първенство в Словакия и Унгария.

В мач от първа група, която се провежда в словашкия град Нитра, младите момичета на селекционера Димо Тонев изстрадаха първия си успех - с 3:2 (25:19, 20:25, 20:25, 25:20, 15:12) срещу Франция след повече от два часа игра, 127 минути.

Първоначално, българските момичета започнаха отлично и поведоха в геймовете, но след това допуснаха пълен обрат. В четвъртата част българските състезателки се пребориха и успяха да вкарат срещата в тайбрек. Тайбрек, който започнаха устремно (5:1) и който им позволи да запишат първа победа.

По-рано през деня Белгия се наложи трудно с 3:2 (25:20, 25:16, 20:25, 22:25, 15:12) над Хърватия, а Турция надигра с 3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 26:24) домакините от Словакия.

Във втория си мач България излиза срещу Хърватия - на 28 август от 21:00 часа.