Ботев (Враца) наказа Оборище

Ботев (Враца) победи Оборище с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Втора лига. Двубоят започна със силен натиск на домакините, който даде резултат още в 5-та мин. След корнер, изпълнен от Георги Пейчев, Тодор Чаворски спечели въздушната битка и отправи удар с глава. Вратарят Филип Филипов изби топката, по при добавката Венци Иванов от упор опъна мрежата за 1:0.

Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Тейлър Салибур в 16-та мин. Стражът Ивайло Яначков успя да избие в корнер. Само минута по-късно Милен Василев от около 25 м. разтресе напречната греда, а в 22-та мин. Павел Петков стреля от границата на пеналта право в ръцете на вратаря.

В средата на полувремето Оборище постепенно овладя инициативата и направи няколко опасни атаки. В 20-та мин. Емил Камберов с глава стреля покрай гредата от удобна ситуация. В 30-та мин. пак той пропусна стопроцентово положение след страхотен рейд на Лима. В 35-та мин. Мартин Димов с цената на жълт картон спря бързоногия бразилец. Гостите дълго претендираха, че защитникът на Ботев е трябвало да бъде изгонен.

След почивката откритият футбол на стадиона във Враца продължи. В 50-та мин. Павел Петков пробва рефлекса на стража на гостите. В 64-та мин. поредният рейд на Лима завърши с удар в ръцете на Яначков. В 68-та мин. Милен Василев посрещна отбитата топка и с безпощаден изстрел по диагонала реализира за 2:0. В 72-та мин. главният рефер Йото Гарабедов прецени, че Калоян Цветков е извършил нарушение срещу Лима в пеналта и отсъди дузпа, която бе реализирана от Владимир Айтов за 2:1. Домакините устояха на хаотичния натиск на гостите в края на мача, чието продължение беше 6 мин.

Ботев (Враца): Ивайло Яначков, Мартин Димов, Мартин Сандов, Любомир Илиев, Георги Пейчев, Калоян Цветков, Иво Михайлов, Тодор Чаворски /59 Димитър Петков/, Милен Василев /78 Ивайло Цветанов/, Павел Петков /83 Иван Пенев/ и капитанът Венцислав Иванов.

Оборище: Филип Филипов, Николай Димитров /74 Илиян Гаров/, Стоян Георгиев, Николай Парнаров, Свилен Щерев /70 Васил Тачев/, Владимир Айтов, капитанът Никола Иванов, Тейлър Салибур, Маркес Лима Елидиано, Анатоли Тодоров /56 Айкут Янъков/ и Емил Камберов.