Труден дебют за Йорданеску начело на ЦСКА-София - звездата на "червените" сменен в 9-ата минута (видео+галерия)

Новият наставник на ЦСКА-София Ангел Йорданеску започна работата си на "Армията" с победа, след като червените надиграха с 2:0 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от петия кръг на Първа лига.

Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като Густаво Кулма откри резултата чак в 66-ата минута, а Божидар Чорбаджийски подпечата успеха с гол на Божидар Чорбаджийски в последните секунди на даденото от рефера продължение.

Преди попадението на защитника, гостите от Горна Оряховица бяха останали с човек по-малко, защото в 81-ата минута Димо Атанасов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в центъра срещу Самир Аясс.

ЦСКА-София - Локомотив (ГО)

Домакините можеха да открият резултата още в четвъртата минута, когато Давид Симао получи отличен извеждащ пас леко отляво в наказателното поле на гостите, но вместо да стреля, предпочете да търси успореден пас, който не намери негов съотборник.

В 9-ата минута червените извършиха принудителна смяна. На мясотто на контузилия се Диого Виана влезе Станислав Маламов. Португалецът получи травмата при наглед безобидна ситуация и веднага бе заменен, тъй като сам поиска смяна.

В 29-ата минута Арсенио Нунеш проби добре по лявото крило и центрира по земя към Галчев, но сантиметри не достигнаха на червения капитан да засече топката в празната врата.

Десет минути по-късно Галчев стреля силно от над 25 метра, но Николай Банков изби в корнер. Това бе първи точен удар в очертанията на гостуващата врата. Само 120 секунди след това футболистите на Едуард Йорданеску пропиляха най-чистото си положение до този момент. Нунеш центрира отляво към Галчев, който от два-три метра стреля с глава в аут.

Това бе последното сериозно положение за първата част.

Осем минути след почивката Нунеш отправи топовен шут, но Банков отново отрази. Така се стигна до 66-ата минута, когато Стойчо Атанасов изведе Густаво Кулма и колумбиецът вкара с мощен шут под гредата.

В 81-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Димо Атанасов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Самир Аясс.

Въпреки числено намаления състав футболистите на Ангел Червенков имаха сравнително добро положение за изравнителен гол в 84-ата минута, когато резервата Георги Каранейчев овладя добре топката и стреля от 17 метра, но над вратата. Последваха нови два изстрела на футболисти в черно-бяло, които обаче излязоха в аут.

Всичко в срещата приключи в продължението на даденото от съдията триминутно продължение на мача, когато оставеният абсолютно непокрит Божидар Чорбаджийски се разписа от два-три метра след центриране от корнер и оформи крайното 2:0 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 2:0