Реал Сосиедад взе дуела в Навара (видео)

Отборът на Реал Сосиедад надви с 2:0 Осасуна в мач от втория кръг на Ла Лига, игран на "Ел Садар" в Памплона. Хуанми (45) и автогол на Унай Гарсия (82) подпечатаха успеха на сансебастианци в сблъсъка с техните комшии от Навара.

Момчетата от "Аноета" имаха отчетливо териториално преимущество в първите 20-ина минути. В 14-ата Иниго Мартинес сложи крак в последния момент, когато Мигел де лас Куевас щеше да бъде изведен сам срещу Наусет Перес. В 28-ата Хуанми изпусна първата добра възможност срещу Херонимо Руи. В края на полувремето "чури урдин" нанесоха своя удар. В добавеното време Давид Сурутуса подаде към Микел Оярсабал, който асистира към Хуанми за 0:1.

След почивката наварският тим трудно организираше играта си в атака. Тимът от Сан Себастиан се чувстваше комфортно, играейки далеч от наказателното си поле. В 81-ата гостите вкараха още един гол. Унай Гарсия се опита да изчисти с глава, но си заби автогол. Вратарят Наусет Перес беше безпомощен.