Кедира продължи серията на Юве срещу "орлите" (видео)

Италианският шампион Ювентус постигна трудна, но важна победа с 1:0 над Лацио в Рим в среща от втория кръг на Серия "А". Единственото попадение вкара Сами Кедира в 66-ата минута. Това е негов втори гол този сезон, след като се разписа на старта срещу Фиорентина миналата седмица.

Двубоят стартира с едноминутно мълчание в памет на загиналите при земетресението в централна Италия през седмицата, където над 290 души починаха.

И двата тима започнаха с победи на старта - "орлите" от Вечния град надвиха с 4:3 като гости Аталанта, а "Старата госпожа" се справи с Фиорентина с 2:1 у дома с победен гол на новото попълнение Гонсало Игуаин.

Симоне Индзаги заложи на 3-4-3, а като титуляр дебютира Бащош, който бе привлечен от Ростов. Завърналият се от игрите в Рио Фелипе Андерсон също бе в стартовия състав. Гостите бяха без  Игуаин и Марлем Пянич, които останаха на пейката, а Мехди Бенатия дебютира за "бианконерите".

Пауло Дибала в 9-ата минута имаше първата възможност за гол. В 36-ата минута Алвеш получи травма на един от пръстите на лявата си ръка след сблъсък с Ненад Лулич.

Втората част започна с добро положение за гостите. Марио Манджукич стреля силно очи в очи с Федерико Маркети, който спаси. Последва опасен изстрел на Дибала, минал на сантиметри от лявата греда. Игуаин смени Манджукич в 65-ата минута, а секунди по-късно около 10 000 тифози на Старата госпожа празнуваха. Причината за това бе Сами Кедира, който даде аванс на "бианконерите", като се разписа втори пореден мач. Националът на Германия вкара с диагонален удар от няколко метра. Попадението бе негово седмо от 22 мача в Серия "А" след отбелязаните пет в предния сезон.

Пауло Дибала, Марио Манджукич и дебютиралият накрая Марко Пяца също пропуснаха да вкарат своите първи голове в тази кампания. Марко Пароло пък пробва рефлекса на Джанлуиджи Буфон отдалеч.

Така Юве спечели своя 28-и от последните 30 мача в калчото, като демонстрира, че много трудно ще бъде спрян по пътя към шестото поредно Скудето. "Орлите" се стараха и опитаха каквото им бе по силите, но записаха първо поражението този сезон и общо шесто поред без да отбележат гол срещу шампионите. Черната серия на лациалите срещу "бианконерите", започнала през 2003 година, продължава. Римляните имат шест равенства и вече 18 поражения в последните 24 мача.

Освен това Лацио вече има 76 загуби от Ювентус в историята си, като срещу нито един друг клуб в Италия няма толкова негативна серия.