Зенит се разправи със Занев и Амкар (видео)

Отборът на Зенит се изкачи временно на трета позиция в подреждането в руската Премиер Лига. В мач от 5-ия кръг питерци надиграха с 3:0 у дома Амкар и продължават да бъдат без поражение. Тимът от Санкт Петербург събра 9 точки. С 2 повече на върха е шампионът ЦСКА (Москва), а втори с 10 точки е Спартак (Москва), който все още не е изиграл мача си от кръга. Амкар се смъкна на четвърто място с 8 точки, след като претърпя днес първа загуба от началото на първенството.

Първите два гола за Зенит отбеляза Жулиано. Той бе точен първо в 22-ата минута, а след това и 10 минути по-късно. Класическата победа на питерци оформи Доменико Кришито минута преди края.

Българският защитник Петър Занев записа 90 минути за Амкар.