Челси с трета поредна победа (видео)

Челси записа трета поредна победа от началото на сезона във Висшата лига. Лондончани спечелиха с 3:0 домакинството си на Бърнли и показват, че ще са далеч по-постоянни през тази година и ще се борят за челните места. Азар откри резултата още в деветата минута, а Вилиан направи 2:0 малко преди почивката. Влезлият като резерва Виктор Моузес оформи крайния резултат в 89-ата минута.

"Сините" доминираха през цялата среща и крайният успех не бе под съмнение. Отборът на Антонио Конте поведе още в девета минута. Тогава Азар мина покрай няколко защитника на съперника и с техничен удар прати топката в долния удар на Хийтън. Попадението даде още по-голямо спокойствие на домакините и те пропуснаха да увеличат аванса си през средващите минути. Азар и Джон Тери с глава имаха възможности да се разпишат. Играта постепенно се накъса, но малко преди почивката Вилиан направи 2:0. Бразилецът получи топката от Диего Коща и с нисък удар я прати в мрежата.

Второто полувреме не се различаваше много от първото. Коща пропусна да се разпише в 50-ата минута, а малко по-късно негов удар бе блокиран. Силният период на Челси продължи с удар на Азар и пропуск на Тери. Лондончани не се възползваха от положенията, които създаваха. В последната част на срещата Бърнли успя да застраши вратата на Куртоа на два пъти. Конте обаче извърши смени, в игра влезнаха Моузес, Батшуай и Педро. Резервите освежиха играта и се стигна до нови опасности, а една от тях бе реализирана. Виктор Моузес се разписа след подаване на Педро.