Катя Димитрова с титлата и на сингъл от "Редута къп"

Катерина Димитрова (ТК „Локомотив 98“, Пловдив) прибави към титлата на двойки и тази на сингъл от международния турнир за момичета и момчета до 12 г. „Редута къп“, който завърши на кортовете на ТК „15-40“ в София.

Талантливата пловдивчанка победи на финала гъркинята Димитра Павлу с 6:1, 6:4. Преди ден заедно с Денислава Глушкова (ТК „Дема“, София) тя спечели и купата на двойки с победа на финала над друг български тандем - Виолина Митрофанова (ТК „Спорт Палас, Сливен) и Мария Танева (ТК „Нова Загора“).

За Катя, чийто личен треньор е Велислав Венински, това бе 6-а купа от международни турнири тази година, в която те е част от програмата на БФТ „3Т – Тенис Тийм Талант“. Благодарение на нея и на финансовата помощ на партньорите на федерацията "БНП Париба"-България, "Адвент груп", Asics и ИК ЗИП ЕООД, Димитрова участва дотук на 8 международни надпревари. В „А“ националния отбор тя се готви при Йордан Кънев, а с колегата му от „Б“ тима Крум Крумов пък достигна до триумф в Лятната купа на Европа при момичетата до 12 г.

Катя остана доволна от победата си на финала и цялостното си представяне на „Редута къп“. „Имах затруднения само във втория сет – коментира финала тя. - Гъркинята започна да натиска повече топката и намали грешките си в сравнение с първия сет. В крайна сметка спечелих, защото се борих за всяка топка. Доволна съм от играта си през целия турнир, макар вече да се чувства умората“, сподели шампионката.

При момчетата Динко Динев (ТК „Черноморец“, Бургас) загуби финала от Константин Женов от Русия с 4:6, 1:6. Динко започна много добре мача и поведе с 4:1 в първия сет. После обаче взе да се изнервя от грешките, които допускаше, притиснат от съперника, и в крайна сметка отстъпи. Двамата се срещат за втори път на финал тази година, като на „Изида къп“ в Добрич през април победата бе за Динко със 7:6(5), 3:6, 6:3.

„Нищо не ми се получаваше в този мач“, сподели след двубоя Динко.

За руския тенисист пък това бе втора титла от „Редута къп“ след тази на двойки, където с партньора си Светлин Керемедчиев (ТК „Спорт Палас“, Сливен) надиграха Динко Динев и Драгомир Драганов (ТК „15-40“, София).