Шиникова не издържа срещу Лора Робсън в луд мач

Българската тенисистка Изабела Шиникова приключи скоропостижно участието си в квалификациите за основната схема на турнира от Големия шлем US Open. Тя загуби в два сета 4:6, 4:6 от британката Лора Робсън след страхотна битка и надлъгване.

Мачът бе като истинско влакче на ужасите. В един момент изглеждаше, че никоя от двете състезателки не може да спечели своето подаване. В началото Шиникова поведе с 2:0 след ранен пробив, но след това бързо допусна изравняване до 2:2. След това започна размяна на пробиви до 4:4, когато британката успя да спечели гейм на свой сервис за 5:4, а след това с четвърти пореден пробив затвори сета в своя полза за 6:4.

Вторият сет не се различаваше особено, като този път Робсън първа дръпна в резултата до 2:0, но Шиникова бързо успя да изравни за 2:2. И отново двете продължиха с размяната на пробиви до 4:4, когато британката най-накрая спечели своето подаване, а след това с пореден пробив затвори сета и мача за 6:4.

Така Робсън продължава в следващия кръг на квалификациите, където ще срещне победителката от мача между Татяна Мария от Германия и Ипек Сойлу от Турция.