Шахтьор в групите без да блести (видео)

Един от най-честите участници в Шампионската лига през последните години Шахтьор (Донецк) се класира без проблем за груповата фаза на Лига Европа. Украинският тим надви с 2:0 в среща-реванш Истанбул ББ и с общ резултат 4:1 си гарантира участието в групите.

Автогол на Атамах в 22-ата минута и точно изпълнена дузпа от Марлос в 71-ата минута донесоха рутината победа на "миньорите". Интересното е, че тима от Турция си отбеляза автогол за 0:1 и в първата среща ,но тогава това стори Чикалеши в 24-ата минута.

Лидерът в украинското първенство, който има пет победи от пет мача в първенството стигна до полуфинал в турнира през май, когато отпадна от бъдещият носител на трофея Севиля.