Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Рапид (Виена) за малко да се "самозапали" (видео)

Отборът на Рапид (Виена) се спаси от резил срещу Тренчин в плейофите на Лига Европа. Футболистите на Михаел Бюскенс паднаха с 0:2 насред австрийската столица, но благодарение на добрия резултат от първата среща успяха да се класират в групите на втория по сила европейски клубен турнир.

Головете за гостите от Словакия реализираха Лоурънс и Якуб Паур още преди почивката, но сензацията, която се печеше, не се състоя в крайна сметка. В 53-ата минута Денис Янко от Тренчин получи втори жълт картон и това помогна на домакините. Рапид успя да се класира за групите, но остави много въпросителни с играта си в реванша.