Иван Иванов класира ПАО за групите на ЛЕ (видео)

Българският защитник на Панатинайкос Иван Иванов помогна на своя тим да се класира в групите на Лига Европа. Русия отбеляза гол за равенството 1:1 срещу Брьондби в реванша от плейофа на турнира. В първия мач "детелините" спечелиха с 3:0 на свой терен и така с общ резултат 4:1 от двата мача продължават в следващата фаза.

Брьондби пръв откри резултата в 35-ата минута, когато след хубава атака Муктар получи извеждащ пас с пета в наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата и даде искрица надежда на своя тим да стигне до обрат.

В 65-ата минута обаче Иванов се бе включил в предни позиции и след центриране отдясно с глава простреля вратата на домакините за 1:1, с което на практика окончателно уби интригата.

Така Панатинайкос ще играе в груповата фаза на турнира и вече чака жребия, който ще бъде теглен утре в Нион.

Брьондби - Панатинайкос 1:1
1:0 Муктар (35)
1:1 Иванов (65)