Литекс с втора разгромна победа в Северозападна Трета лига

Отборът на Литекс постигна втора разгромна победа в шампионата на Северозападна Трета лига. В отложен от 1-ия кръг мач, "оранжевите" отупаха на своя стадион Първа Атомна (Козлодуй) с 5:1. Нападателят Кристиян Петков даде начало на головата фиеста след асистенция на Тошко Тодоров. До почивката нови попадения не паднаха, макар ловчанлии да имаха поне 3 отлични положения.

След подновяването на играта момчетата на Живко Желев настроиха мерника и Коце Генков покачи, възползвайки се от диагонален пас на Емил Грозев. В 62-aта минута Искрен Писаров направи 3-0, десетина по-късно Тодоров също се разписа.

Козлодуйци вкараха почетно попадение от статична ситуация, но накрая Литекс затвърди успеха си с пети гол, дело на Деско Русев от дузпа. При наказателния удар Йоан Петков финтира в пенала и опита прехвърлящ удар, но играч на гостите игра с ръка.

Трябва да се отбележи и ентусиазираната подкрепа на публиката - може би над 300 души, както и на скандиращата агитка.

Състав на Литекс: Вълков, Мицаков, Ив.Иванов, Грозев, Крачунов, Д.Димитров(62-Селимински), Тодоров, Р. Иванов(75-Й.Петков), Кр.Петков(63-Д.Русев), К.Генков, Писаров

Снимка: pfclitex.com