Висшата лига даде още две "жертви" в Купата на Лигата

Завърналият се в Премиър лийг Бърнли сензационно отпадна от турнира за Купата на Лигата в Англия. Отборът на Шон Дайк беше елиминиран във втория кръг след загуба с 0:1 от четвъртодивизионния Акрингтън Стенли. В редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол, но домакините ликуваха в 120-ата минута, когато Матю Пиърсън се оказа непокрит в наказателното поле и с прецизен удар прати тима си в третия кръг на надпреварата за първи път в историята му.

Фулъм също се нуждаеше от продължения, за да отстрани Мидълзбро с 2:1. Дейвид Нюджънт откри за Боро, но след почивката Скот Малоун изравни. Победния гол за "котиджърс" вкара Ласе Кристенсен.

Съндърланд се справи с непретенциозния Шроузбъри - 1:0 с гол на Аднан Янузай, а Борнемут надви с 2:1 като гост Моркамб. Попаденията за тима от Висшата лига бяха дело на Макс-Ален Градел и Марк Уилсън.