Живко Миланов остана на 4 минути от мечтата (видео)

Българинът Живко Миланов се размина с второ влизане в групите на Шампионската лига, след като неговият АПОЕЛ (Никозия) беше елиминиран от ФК Копенхаген на плейофната фаза с общ резултат 1:2. След загуба с 0:1 в Дания преди седмица бившият защитник на Левски и неговите съотборници водеха на реванша в Кипър с 1:0 до 86-ата минута и бяха на крачка от вкарване на двубоя в продължения, но тогава грешка на вратаря им Бой Ватерман провали усилията им. Тогава холандският страж позволи на Федерико Сантандер да му вкара в близкия ъгъл.

АПОЕЛ беше повел в 69-ата минута, когато Пиерос Сотириу реализира, след като се измъкна сам срещу вратаря.

Живко Миланов игра през целия двубой и беше сред най-активните за тима от Никозия, независимо че още в 14-ата минута главата му беше разбита след удар с лакът от противников футболист.

През второто полувреме, когато резултатът все още беше 0:0, в игра за АПОЕЛ се появи и бившият футболист на Ботев (Пловдив) Вандер Вийера.

За ФК Копенхаген това е четвърто влизане в мечтаните групи на най-комерсиалния турнир. Датчаните ще са в четвърта урна на жребия, което ги изключва като потенциален съперник на Лудогорец. АПОЕЛ пък ще продължи в Лига Европа.

АПОЕЛ - ФК КОПЕНХАГЕН 1:1
1:0 Сотириу (69)
1:1 Сантандер (86)