Резултати и голмайстори в плейофите на Шампионската лига

Тази вечер станаха ясни имената на последните пет участника в групите на Шампионската лига. След изиграването на реваншите от плейофите, към елитната компания се присъединиха Манчестър Сити, Ростов, Борусия (Мьонхенгладбах), Залцбург и ФК Копенхаген.

За Ман Сити двубоят със Стяуа беше формалност, след като "гражданите" спечелиха с 5:0 в Румъния. Днес отборът на Пеп Гуардиола беше милостив към съперника си и се наложи с минималното 1:0.

Борусия (Мьонхенгладбах) обаче не пощади Йънг Бойс и разгроми швейцарците с 6:1. Двама футболисти на "жребчетата" се отчетоха с хеттрик - Торган Азар и Рафаел.

Изненадващо или не, Ростов елиминира Аякс след гръмка победа с 4:1 в реванша. Първата среща завърши 1:1, но в Ростов на Дон руският тим не остави шансове на именития си съперник.

Залцбург претърпя нов провал в опитите си да се добере до заветните групи. Австрийците отстъпиха на Динамо (Загреб) с 1:2 след продължения, въпреки че до последните минути на редовното време водеха в резултата.

Живко Миланов и съотборниците му в АПОЕЛ (Никозия) също изживяха късно разочарование. Те отпаднаха от ФК Копенхаген след равенство 1:1 и загуба с 0:1 в първия мач. Решителното попадение за скандинавците падна в 86-ата минута.