Триглав дракон спря девет от Рома по пътя към Шампионската лига (видео)

Отборът на Порто ще играе в групите на Шампионската лига за сметка на Рома. "Драконите" препречиха пътя на "вълците" към мечтаните групи, след като ги победиха с класическото 3:0 насред "Олимпико" в реванша от плейофа между двата тима. В първата среща съперниците не се победиха и завършиха при резултат 1:1, но днешният успех бе дотстатъчен за португалците да продължат напред. Точни за гостите бяха Фелипе в 8-ата, Лаюн в 73-ата и Корона в 75-ата минута на мача. Италианците пък не си помогнаха много, като завършиха срещата с 9 души след червени картони на Даниеле Де Роси в 39-ата и Емерсон Палмиери в 50-ата минута.

Срещата започна със страхотен удар на Наинголан и страхотно спасяване на Икер Касийяс. При втората си добра атака обаче Порто стигна до гол. В 8-ата минута след центриране от фаул Фелипе бе изпуснат на далечната греда и с глава бе точен за 0:1.

Този резултат не бе добър за домакините и те се хвърилха в атака, като в 15-ата минута изстрел с глава на Раджа Наинголан мина покрай вратата. След това удар на Един Джеко бе спасен от вратаря, а в 37-ата минута Касийяс отново показа класа и спря и Мохамед Салах.

В 39-ата минута обаче ситуацията стана много неприятна за "вълците", които останаха без капитана си. Даниеле Де Роси получи директен червен картон за закъсняло влизане в краката на съперников играч и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

В началото на втората част нещата станаха дори още по-лоши за италианците, след като и Емерсон Палмиери, който трябваше да запълни празнината в центъра на отбраната, също бе изгонен, след като за малко да счупи крак на противников играч.

Така играчите на Порто се възползваха от численото си предимство и окончателно решиха всичко в мача с нови два гола. В 73-ата минута Лаюн бе изведен зад защитата, Войчех Шчесни излезе неразчетено да го пресрешне, но бе финтиран и мексиканецът бе точен за 0:2 в опразнената врата. Само две минути след това Корона направи за смях Костас Манолас и с удар под гредата оформи крайното 0:3.

Така Порто ще играе в груповата фаза на турнира и вече чака жребия в четвъртък, докато Рома ще трябва да се утеши с участие в групите на Лига Европа.

РОМА - ПОРТО 0:3  (1:1 в първия мач)