Созопол с първа победа във Втора лига

Футболистите на Созопол се поздравиха с първа победа във Втора лига. Тимът надигра в третия кръг като домакин Лудогорец 2 с 2:0. "Небесносините" доминираха през всичките 90 минути и зарадваха близо хилядата зрители по трибуните на "Арена Созопол".

Мустафа Мустафа откри резултата в 25-ата минута с топовен изстрел в горния ляв ъгъл. Седем минути по-късно вратарят на гостите Даниел Наумов отрази като по чудо удар с глава на Станимир Митев от упор. В 63-ата минута обаче Наумов беше сполетян от малшанса да си отбележи автогол. Последното лятно попълнение в Созопол - Борислав Борисов, който дебютира като резерва, проби остро по левия фланг веднага след влизането си в игра и шутира, а централният защитник на Лудогорец 2 Кристиян Григоров изби топката в ръцете на вратаря и оттам в мрежата.

В последната минута Георги Хашев порази целта, но неубедителният съдия Димитър Михайлов от Варна отсъди нарушение и предотврати класиката в резултата.