Рома стартира с разгром в Серия "А"

Отборът на Рома стартира ударно сезон 2016/2017 в Серия "А". На "Олимпико" играчите на Лучано Спалети разбиха за едно полувреме Удинезе с 4:0 в откриването на калчото. Резервата Диего Пероти с две попадения от дузпи в 65-ата и 76-ата минута, както нападателите Един Джеко (82) и Мохамед Салах (84) бяха точни за "вълците".

Лошата новина за "вълците" е травмата на Костас Манолас, който напусна контузен в 80-ата минута. Освен него Леандро Паредес също напусна с травма и остави последните минути своя тим с човек по-малко, тъй като всички смени бяха направени.

Джеко, Стефан Ел Шаарауи и Мохамед Салах водеха атаката на Лучано Спалети от първата минута в схемата 4-3-3. Новите попълнения Бруно Перес, Томас Вермален и завърналият се от Емполи Леандро Парадес също бяха титуляри за домакините.

Цялото първо полувреме "джалоросите" доминираха, но трудно стигаха до чисти голови положения, въпреки владеенето на топката в 71% от времето. През втората част домакините още повече вдигнаха оборотите и в 48-ата минута Раджа Наинголан не се възползва от добра ситуация, а Джеко в 54-ата минута направи пореден сериозен пропуск. Този път Орестис Карнезис спаси. Пероти смени Шаарауи, а в 65-ата минута откри головата сметка на тима през този сезон в калчото. Аржентинецът бе точен от дузпа, която бе отсъдена за фаул срещу. Отново той и отново от бялата точка удвои в 76-ата минута. Този път нарушението бе срещу Салах. Така Пероти вече има пет гола от пет изпълнени дузпи в Серия "А". Освен това има пет попадения в 16 мача за "вълците" и осем асистенции.

Джеко в 82-ата минута на празна врата след подаване на Наинголан също вкара, а 100 секунди по-късно и Салах бе точен, въпреки че Карнезис спаси неговия първи удар с глава.

По този начин "римляните" имат 18 поредни мача без поражение в Серия "А", след като завършиха със 17 мача без поражение след идването на Спалети. Така Рома може да се готви уверено за срещата-реванш с Порто от плейофа на Шампионската лига.