Ливърпул развали доброто впечатление с неочаквано поражение от Бърнли (видео)

Ливърпул допусна неочаквана загуба с 0:2 от Бърнли на "Търф Моор". Мърсисайдци разочароваха с представянето си, което по никакъв начин не напомняше добрата игра от дербито с Арсенал преди седмица. Грешките в отбрана струваха скъпо на гостите и бяха основна причина за головете на Сам Воукс (2') и Андре Грей (37'). Играчите на Юрген Клоп владееха топката в 80% от времето и опитаха 26 удара, повечето от които бяха от далечна дистанция.

Новото попълнение на домакините Стивън Дефур дебютира за Бърнли, което бе единствената промяна в състава на Шон Дайк. Алберто Морено, който получи много критики за представянето си срещу Арсенал, не бе в титулярния състав на Ливърпул за днес. Джеймс Милнър започна на негово място в ролята на ляв краен бранител. Даниел Стъридж пък замени Садио Мане, който получи контузия по време на тренировка през седмицата.

Още във втората минута Андре Грей се възползва от грешка на Натаниел Клайн, след което намери Воукс, който се обърна добре и нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле.  Само две минути след това Грей имаше възможност да удвои, но ударът му бе много добре блокиран от Ловрен.

Ливърпул реагира и натисна своя противник. Хийтън спаси удар на Лалана, а изстрел на Стъридж премина на сантиметри встрани. В 37-ата минута Бърнли направи смъртоносна атака, с която нанесе втори удар. Стъридж загуби топката в половината на домакините, Дефур пое и направи страхотен рейд, преминавайки с лекота през Хендерсън и Клаван. В края на пробива си белгиецът намери Грей, който навлезе в наказателното поле и стреля с левия крак в далечния ъгъл - 2:0.

В крайна сметка Ливърпул приключи това първо полувреме със 78% владеене на топката, пет корнера в своя полза и два точни удара (колкото имаха и домакините), но с пасив от два гола.

В самото начало на втората част Стъридж пропусна да намали, а в 51-ата минута Коутиньо стреля право в ръцете на Хийтън. Секунди след това Фирмино нанесе доста по-опасен удар от около 25 метра, но стражът на Бърнли отново бе на мястото си. Двамата бразилци в състава на Ливърпул продължиха да отправят удари без особен успех и точност, а в 79-ата минута резервата Марко Груич стреля много опасно от границата на наказателното поле, но Хийтън отново показа рефлекс и изби.

Бърнли записа първа победа, докато Ливърпул трябваше да преглътне загубата.