Естел Мосели спечели златото в категория до 60 килограма

Французойката Естел Мосели спечели златния медал в категория до 60 килограма на олимпийския турнир по бокс в Рио де Жанейро, след като победи китайката Цзюнхуа Ин по точки и с 2:1 съдийски гласа във финалния двубой. Единия бронзов медал спечели рускинята Анастасия Белякова, която загуби с технически нокаут срещу Мосели на полуфиналите. Второто бронзово отличие остана за финландката Мира Потконен, която поднесе голямата изненада в женския боксов турнир, след като отстрани на четвъртфиналите олимпийската и петкратна световна шампионка в категория до 60 килограма Кейти Тейлър от Ирландия.