Андерлехт си тръгна с класика от Прага (видео)

Отборът на Андерлехт е почти сигурен участник в групите на Лига Европа, след като тази вечер записа класическа победа с 3:0 над Славия (Прага) в чешката столица. Така белгийците имат повече от комфортна преднина преди реванша на свой терен, а Славия ще се нуждае от малък подвиг, за да обърне нещата в своя полза.

И трите попадения на гостите паднаха през втората част на мача. В 49-ата минута след центриране отдясно Сила засече топката в близкия ъгъл и след неумела намеса на вратаря кълбото влезе във вратата.

След това в 60-ата минута удар на Кипчиу се отби от гредата, а Теодорчик при добавката бе точен за 0:2.

Крайното 0:3 пък бе дело на Софиан Хани в 71-ата минута, който с бомбен шут извън наказателното поле отбеляза прекрасен гол и оформи крайния резултат в срещата.