Марибор допусна неприятен обрат в Азербайджан (видео)

Екзекуторът на Левски в Лига Европа Марибор допусна неприятен обрат от 1:0 до 1:3 в гостуването си на Габала в Азербайджан. Срещата е първа между двата тима от плейофа за влизане в груповата фаза на турнира.

Словенците първи откриха резултата в мача в 17-ата минута с попадение на Маркос Таварес.

След това обаче Зеньов изравни в 37-ата минута, а в началото на второто полувреме Дабо заби още два бързи гола във вратата на Марибор, за да докара нещата до 3:1 в полза на Габала.

С този успех азерите ще имат комфортна преднина преди реванша в Словения, но пък голът на чужд терен запазва шансовете и на Марибор да обърне нещата на свой терен.