Реал победи Реймс в повторение на легендарен мач (видео)

Реал Мадрид победи Реймс с 5:3 в мач за трофея "Бернабеу" тази вечер в испанската столица. Това бе повторение на легендарния сблъсък между двата тима от 1956 година, когато те застават един срещу друг в първия финал на турнира КЕШ. Любопитното е, че и тогава резултатът е почти същия - 4:3 в полза на испанците. Тази вечер за домакините се разписаха Начо в 11-ата, Серхио Рамос в 39-ата, Алваро Мората в 45-ата, Хамес Родригес в 60-ата и Мариано в 79-ата минута. За госитте пък точни бяха Шаварна в 9-ата, Удин в 49-ата и Кией в 73-ата минута.

Мачът започна малко изненадващо и още в 9-ата минута Реймс поведе в резултата след страхотна контра, в която Шаварна бе изведен на скорост и с удар по земя бе точен за 0:1. Само две минути по-късно обаче Реал изравни след центриране от корнер и изстрел с глава на Начо.

Отново след центриране от корнер домакините излязоха напред резултата, като този път Серхио Рамос с глава простреля вратата на съперника за 2:1. Третият гол за Реал отново бе с глава, като този път в 45-ата минута Марсело центрира за Алваро Мората и той отблизо бе точен.

В началото на второто полувреме Реймс отново намали резултата. В 49-ата минута след разбъркване в наказателното поле Удин бе най-съобразителен и промуши топката през краката на Кико Касийя за 3:2. Хамес Родригес обаче отново върна преднината от два гола за "белия балет". Той стреля отблизо, първият му удар бе спасен, но при добавката бе точен за 4:2.

В 73-ата минута гостите отново намалиха резултата, като след центриране отляво Кией бе точен за 4:3.

Крайното 5:3 оформи Мариано Диас в 79-ата минута, когато бе изведен зад защитата и технично преодоля вратаря. Преди това още един гол на Реал бе отменен заради засада.

Така Реал спечели трофея "Бернабеу" за 26-ти път в историята си.

Съставът на Реал: Касийя (Янес 64), Данило (Карвахал 63), Начо (Лиенарт 73), Рамос (Варан 46), Марсело (Техеро 46), Модрич (Ковачич 63), Кроос (Каземиро 63), Хамес (Васкес 66), Асенсио (Иско 46), Бейл (Фернандес 64), Мората (Мариано 46)