Локомотив (София) не успя да победи Оборище (галерия)

Локомотив (София) и Оборище направиха интересен мач от втория кръг на Втора професионална лига.

Пред над 700 зрители в "Надежда" Локомотив опита да повтори мача си с Левски (Карлово), но успя само частично. Тогава локомотивци изоставаха на два пъти в резултата, но накрая спечелиха с 3:2, а в герой се превърна бившият нападател на Пирин (Разлог) - Димитър Георгиев. Вчера играчите на Ангел Колев на два пъти изоставаха в резултата, но "железничарите" изравняваха.

В равностойното първо полувреме Димитър Георгиев от Локомотив на два пъти застраши опасно вратата на Оборище, а панагюрци отвърнаха с греда на французина Тейлър Салибур, който бе и един от най-добрите на терена.Локомотив София - Оборище Панагюрище В 45-ата минута обаче Салибур успя да порази вратата на Локомотив с удар от средна дистанция за 0:1.

Във втората минута от добавеното време Даниел Пеев направи добавка след избиване на вратаря Витанов и изравни почти мигновено – 1:1.

Мачът продължи в същия дух и след почивката, Оборище отново поведе. Васил Тачев нахлу в пеналта и с удар под плонжа на Емил Петров изведе гостите напред в 56-ата минута.Локомотив София - Оборище Панагюрище Локомотив (София) не се предаде и след корнер, изпълнен от капитана Пеев, Димитър Георгиев с глава направи 2:2 в 81-ата минута, като това е негов четвърти гол от началото на сезона.

"Железничарите" имат 4 точки от двата си мача, а Оборище 2.

ЛОКО (София) – ОБОРИЩЕ (Панагюрище) 2:2

0:1 Тейлър Салибур 44
1:1 Даниел Пеев 45
1:2 Васил Тачев 56
2:2 Димитър Георгиев 81

ЛОКО (София): Петров, Николов /52-М.Димитров/, Виячки, Горанов, Вакадинов, Христов, Ризов /77-К.Бонев/, Пеев, Мисяк, Ангелов, Георгиев

ОБОРИЩЕ: Витанов, Станов, Димитров, Парнаров, Маркес, Айтов /74-Тодоров/, Иванов, Салибур, Кирев /89-Щерев/, Тачев, Камберов /77-Георгиев/Локомотив София - Оборище Панагюрище
Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg