Австралия се разправи и с Китай

Мъжкият национален отбор по баскетбол на Австралия постигна нова победа в Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като тази вечер се наложи над Китай с 93:68 в среща от група „А“ на турнира. След този успех австралийците имат 3 победи и само 1 загуба, докато азиатският им съперник е на дъното с черири поражения.

Камерън Беърстоу беше най-резултатен за победителите със 17 точки, Брок Мотум добави 15 точки, а Дейвид Андерсън, Арън Бейнс и Раян Брокхорф приключиха с по 12 точки.

За Китай отново Дзянлян Ий беше най-резултатен – 20 точки.

Двубоят започна равностойно, като почти през цялата първа четвърт играта вървеше кош за кош и резултатът се движеше наравно. Все пак, в края на частта баскетболистите на Австралия поведоха със 17:14, а до почивката преднината на символичните гости в този двубой вече бе двуцифрена – 44:34.

През второто полувреме австралийците не изпуснаха инициативата и разликата в тяхна полза продължи да се покачва – 65:50, а в заключителните десет минути те затвърдиха превъзходството си и се поздравиха с категоричен успех – 93:68.