Сърбия с първа победа при дамите в Рио

Националният отбор на Сърбия постигна първа победа в олимпийския баскетболен турнир при жените. Сръбкините се наложиха с 80:72 над Китай и така вече и двата отбора са с актив от 1 победа и 3 загуби и разделят четвъртото място във временното класиране.

Най-резултатна за западните ни съседки беше Ана Дабович с 23 точки, а Соня Петрович добави 20 точки.

За китайките най-полезна с 16 точки бе Мънжан Сун.

Победата почти сигурно ще класира Сърбия за четвъртфиналите, тъй като възпитаничките на Марина Малкович срещат в последния си мач аутсайдера Сенегал, който все още няма победа.