Холандия допусна първи гол при равенство срещу Нова Зеландия

Олимпийските и световни шампионки от Холандия допуснаха първи гол на турнира по хокей на трева за жени в Рио де Жанейро, след като завършиха наравно 1:1 срещу Нова Зеландия и си подсигуриха първото място в група "А". Холандките са с актив от десет точки, а Нова Зеландия и Германия заемат втора и трета позиция с по седем. Холандките надиграха категорично своите съпернички през първото полувреме, но вкараха само един гол чрез Марте Паумен след наказателен корнер в 28-та минута. Новозеландките рискуваха повече през второто полувреме, но пропуснаха цели седем възможности за гол само през последната четвъртина. В крайна сметка те успяха да изравнят 68 секунди преди края чрез капитана Кайла Уайтлок.

Предните два мача между тези два отбора, изиграни през 2016-а година, завършиха с победи с 6:2 и 2:0 в полза на Холандия. Китай запази четвъртото си място в групата, след като завърши наравно 0:0 срещу Република Корея. Германия пък заема трета позиция преди последните мачове, след като Бундестимът загуби с 1:2 срещу предпоследния в класирането Испания.