Хърватия победи Италия в повторение на финала от Лондон

Хърватия победи с 10:7 Италия в повторение на финала от турнира по водна топка за мъже от олимпийските игри в Лондон през 2012-а година. Хърватите са с актив от шест точки и са равни с италианците на върха в група "Б", а Черна гора заема третото място с четири пункта след победа с 8:5 срещу САЩ. Мачът между Хърватия и Италия беше равностоен през първото полувреме, но 16 секунди преди края Марко Йокович се разписа в полза на олимпийските шампиони и те поведоха с 5:4. Италианците изравниха при 6:6 през третата четвъртина, но Сандро Сукно вкара два безответни гола и с това даде отново аванс на хърватите. Този път те удържаха преднината си и спечелиха най-интересната среща от група "Б".

Сукно завърши мача с пет гола от осем изстрела, а Валентино Гало вкара два за италианците. Унгария победи със 17:7 Япония в мач от група "А", с което се изкачи на второ място във временното класиране. Световните вицешампиони са с актив от пет точки, докато лидер с една повече са домакините на олимпиадата от Бразилия. Япония е с четири загуби. Габор Киш откри резултата за унгарците и Кейго Окава изравни, а след това световните вицешампиони вкараха седем поредни гола. Кристиан Манхерц отбеляза хеттрик в тази серия, Денеш Варга вкара два гола, а Киш и Мартон Сивош добавиха по още един. Киш завърши мача с пет гола в полза на унгарците, а Манхерц завърши с четири. Най-резултатен за японците с хеттрик беше Коджи Такей.