Великобритания победи Нова Зеландия, световните шампиони по ръгби бяха на ръба на отпадане

Европейският шампион Великобритания победи с 21:19 (21:0) световния първенец Нова Зеландия и спечели по категоричен начин група "А" на турнира по ръгби от олимпийските игри в Рио де Жанейро. Британците ще играят на четвъртфинал срещу Аржентина, докато Нова Зеландия се промъкна до елиминациите като осми отбор и с 1 допусната точка по-малко от САЩ.

Марк Бенет откри резултата за британците след 2:26 минути игра, а Джеймс Дейвис и Том Мичъл се разписаха до края на първото полувреме. Драмата обаче предстоеше. Риеко Йоане намали изоставането на световните шампиони малко след старта на второто полувреме, а Регън Уеър и Люис Ормънд записаха по един трай и резултатът стана 17:21. Ако мачът беше завършил така, Нова Зеландия щеше да има една игрова точка по-малко от американците, което направи задължителен удара за добавка на Жил Кака. Той прокара топката през пилоните 59 секунди преди края на мача и новозеландците продължиха напред в турнира.

Фиджи също завърши с три победи предварителната фаза, след като победи с 24:19 (12:7) САЩ и спечели група "А". Република Южна Африка пък завърши на първо място в група "Б", въпреки че загуби с 5:12 (0:12) срещу Австралия.