Атлетик Билбао надигра Борусия (Д)

Отборът на Атлетик Билбао спечели с минималното 1:0 срещу Борусия (Дортмунд) в контролна среща, играна в Санкт Гален. Единственото попадение падна в средата на първото полувреме, когато Маркел Сусаета опъна мрежата.

Още в третата минута Пиер-Емерик Обамеянг удари греда, макар и в положение на засада. Две минути по-късно Хави Ерасо беше близо до гол, но Сократис протегна крак. В 17-ата минута Пулишич и Марио Гьотце създадоха двойна опасност пред Горка Ираисос. В 20-ата Маркел Сусаета откри резултата след добра колективна акция - 1:0 за баските. В 23-ата Иняки Уилиямс показа бързина и опита прехвърлящ удар. В 41-ата Ираисос спаси дузпа, изпълнена от Обамеянг. В 43-ата Пулишич нацели греда.

В 52-ата "лъвовете" изпуснаха двойна възможност след изстрели на Бенят Ечебария и Раул Гарсия. След почивката двата тима извършиха множество смени. Второто полувреме ще се запомни с много малко голови ситуации.

Снимка: El Correo