Локо (Москва) изпусна спечелен мач (видео)

Второ равенство записа Локомотив (Москва) в Премиер лигата на Русия. И ако онова 0:0 срещу Зенит на "Петровский" бе прието като успех, съвсем различни са емоциите след драматичния двубой срещу новака Том (Томск), завършил 2:2. "Железничарите" имаха аванса от два гола на почивката, но в разстояние на 10 минути в края на мача изпуснаха победата.

Локо излезе с новите си екипи в ретро стил и доминираше от самото начало. Още в 12-ата минута Давид Яблонски фаулира в наказателното поле Алексей Миранчук и Петар Шкулетич превърна отсъдената дузпа в гол. За 2:0 се разписа Александър Самедов в 33-ата минута. И той беше точен от дузпа, а нарушението отново бе на Яблонски. Том върна интригата в 76-ата минута с гол на Ерик Бикфалви, а в 85-ата Алексей Пугин смълча трибуните с изравнително попадение за крайното 2:2.

За Том това беше първа точка след завръщането на тима в елита и старши треньорът Валерий Петраков бе доволен. "Бяхме безпомощни преди почивката и получихме два гола. Допуснахме прекалено много грешки. След това заиграхме по-смело. Домакините пък се оптуснаха и бяха наказани", коментира Петраков.

"Футболът не прощава самоуспокоението. Футболистите си помислиха, че всичко е решено. Надявам се контузията на Алан Касаев да не е сериозна", сподели наставникът на Локо Игор Черевченко.