Ибрахимович донесе първи трофей на Моуриньо в Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед спечели "Къмюнити Шийлд" след успех с 2:1 над Лестър в дебюта на Жозе Моуриньо. За "червените дяволи" това е рекорден 21-и трофей в тази надпревара.

Джеси Лингард отбеляза първия гол за Манчестър Юнайтед в ерата Моуриньо. В 32-ата минута той проби през центъра, преодоля няколко бранителя на Лестър и откри резултата в двубоя за "Къмюнити Шийлд". На почивката "червените дяволи" водеха с 1:0. В 52-ата минута груба грешка на Фелаини изведе Варди сам срещу Де Хеа. Нападателят го заобиколи и изравни резултата. Златан Ибрахимович ознаменува дебюта си с първо попадение. В 83-ата минута Валенсия центрира и шведът с глава изведе Юнайтед напред.

Моуриньо пусна в стартовия състав две от новите си попълнения. Ерик Байли игра в центъра на защитата заедно с Дейли Блинд, а Златан Ибрахимович беше на върха на атаката. Крис Смоулинг пък не е в оптимална форма и пропусна двубоя. Клаудио Раниери разчиташе на футболистите, които изнесоха миналия сезон и изведоха тима до сензационната титла.

Лестър разчиташе на типичния си стил с контраатаки. Схемата на Юнайтед обаче също не бе особено офанзивна и резултатът бе трудно създаване на опасни ситуации. Още в петата минута Варди развинти защитата на съперника, но в последния момент Блинд се намеси и изчисти в ъглов удар. "Червените дяволи" отговориха с индивидуален пробив на Марсиал отляво, който завърши с удар от малък удар във външната част на мрежата.

Последваха малко по-добри минути за тима на Моуриньо. След центриране на Шоу топката бе отклонена и стигна до Рууни. Капитанът на Юнайтед стреля с глава в ръцете на Шмайхел. Малко по-късно Фелаини стреля и вратарят на Лестър не се справи блестящо, но успя да стигне до топката.

Варди продължаваше да тормози защитата на съперника и в 19-ата минута проби през центъра и намери Оказаки, който отправи опасен удар, минал встрани от вратата. При последвалия ъглов удар изстрел с глава на японеца завърши в горната греда на Де Хеа.

"Лисиците" започнаха да владеят повече топката, но "червените дяволи" откриха резултата. В 32-ата минута Лингард направи фантастичен пробив през центъра, преодоля няколко бранителя на "лисиците" и прати топката в мрежата. Попадението успокои отбора на Моуриньо и той имаше по-голям контрол върху двубоя, но без да застрашава вратата на Шмайхел. Лестър пък не намери отговор до края на първото полувреме.

На почивката Раниери пусна в игра новото попълнение Ахмед Муса заедно с Демарай Грей, които замениха Олбрайтън и Оказаки. В 52-ата минута Маруан Фелаини подари изравнителния гол на отбора на Раниери. Той буквално изведе Варди сам срещу Де Хеа. Нападателят заобиколи вратаря и прати топката в мрежата. Второто полувреме много направени схеми нарушиха ритъма на игра и темпото спадна. С доближаването до края и острите влизания зачестиха.

В 66-ата минута всички на стадиона запазиха минута мълчание в чест на 50-годишнината от световната титла на Англия от 1966 г. На "Уембли" присъстваха част от героите в лицето на Джеф Хърст, Боби Чарлтън и Гордън Банкс.

Десетина минути преди края двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Рууни върна топката към Ибрахимович в наказателното поле, но ударът на шведа от няколко метра бе избит от голлинията от бранител на Лестър. Ахмед Муса пък можеше да ознаменува дебюта си с гол. След центриране Хут спечели въздушната битка с Фелаини, топката стигна до нападателя, а той от трудна позиция опита да преодолее Де Хеа с глава, но топката мина над вратата.

Тогава дойде моментът на Златан. В 83-ата минута Валенсия центрира, а шведът стреля с глава и ударът се оказа неспасяем за Шмайхел. Ситуацията обаче бе доста спорна, тъй като имаше сериозни съмнения за засада на Ибра, както и за нарушение от негова страна при сблъсъка с Уес Морган. До края остана време дебют да направи и Хенрик Мхитарян, но Юнайтед нямаше големи проблеми да запази аванса си.