Вход / Регистрирай се

Дилма Русеф се жалва, чувства се като Пепеляшка

Дилма Русеф се жалва, чувства се като Пепеляшка

Отстраненият бразилски президент Дилма Русеф заяви, че се чувства като Пепеляшка на Олимпийските игри в Рио де Жанейро в интервю за испанското издание "Ел Мундо".

"Представете си, че организирате бал, за който се работили с години, подготвили сте всичко, поставили сте светлините, повикали сте пресата и тогава изведнъж, когато дойде денят, се появява някой, който заема вашето място и води бала. Това е историята на Игрите, аз съм Пепеляшка. Канят я на бал, но тя трябва да да си тръгне по-рано, тя живее в пепелта", коментира Русеф.

Бразилският сенат през май отстрани Русеф от президентския пост заради процедура по импийчмънт, след като тя беше обвинена, че е манипулирала държавния бюджет, за да прикрие реалната икономическа ситуация в страната по време на кандидат-президентската кампания за преизбирането си през 2014 година.

Вицепрезидентът Мишел Темер, когото Русеф обвини в конспирация срещу нея, определяйки ситуацията като "преврат", в момента изпълнява функциите на временен президент и ще присъства като държавен глава на Церемонията по откриването на първата в историята Олимпиада в Южна Америка в петък вечерта местно време.

Следвай ни:

Още от Футбол свят

Виж всички