Левски и Люпко започнаха със силни освирквания на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски направи невероятна издънка още на старта в Първа професионална лига. "Сините" стигнаха само до 0:0 с Монтана пред едва няколко хиляди зрители на "Георги Аспарухов". По-голямата бройка от тези зрители изпратиха столичани и Люпко Петрович с мощни освирквания, тъй като тима бе много безидеен, игра много слабо и заслужено в четвърта поредна година се проваля на старта.

Левски няма победа в първия кръг от лятото на 2012 година, когато водени от Илиан Илиев, надиграха Черноморец с 1:0 с гол на Базил де Карвальо. Последваха загуба от Ботев (Пловдив) с 1:2 през 2013 на "Христо Ботев", равенство - 1:1 с Локомотив (Пловдив) на "Герена" година по-късно, и отново равенство - 1:1 с "канарчетата" на "Коматево" преди 12 месеца.

Интересното е, че именно от мача с "акулите" Левски няма победа в първото си домакинство пред своя публика в "А" група. Загуба от Локо (Пд) с 1:2 през 2013, равенство със "смърфовете" 1:1 през 2014 година и равенство 2:2 с Литекс миналият сезон.

Левски - Монтана Препълнените трибуни, големият ентусиазъм и добрата игра с Марибор на "Герена" от 21 юли изглеждаха на светлинни години от всичко случило се с Монтана само 10 дни по-късно. Освен това най-скъпоплатеният играч на Левски Хеан Деса се контузи след едва десет минути игра и напусна на носилка, което още повече влоши ситуацията при "сините".

Петрович беше бесен, тъй като играчите му бяха много слаби, а освен това остава без победа откакто се завърна. Той записа две поражения в двата мача през май срещу Славия и Берое, а сега записа едва първа точка при третия си престой начело на тима в първенстото. Както е известно, той записа и две равенства в Лига Европа срещу Марибор. Капитанът Веселин Минев и Божидар Краев бяха контузени, а Роман Прохазка наказан за този мач.

Левски - Монтана Сърбинът заложи на Йоргачевич на вратата, а пред него бяха Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов и Орачев. В халфовата линия  действаха Де Ноойер и Георги Костадинов, а пред тях е Антонио Аниете. По крилата пък Бабатунде Адениджи и Франсис Нар, а на върха на атаката бе Венци Христов.

При температура от 32 градуса чак в 20-ата минута Нар стреля в посока на вратата, но в аут. Той засече центриране на Венци Христов. Шест минути по-късно Антонио Аниете пропусна, останал очи в очи с Христо Иванов, който показа отличен рефлекс.

Левски - Монтана Маркиньос в 31-ата минута бе на път да даде аванс на гостите, но от няколко метра пред вратата стреля високо над гредата. Поради много топлото време Драгомир Драганов спря срещата за минута, за да може играчите да се освежат. Последните секунди на първата част Христов стреля силно, но право в ръцете на Иванов.

Левски - Монтана На почивката Хеан Деса дебютира в "А" група, като смени Аниете. Перуанецът се включи добре и даде скорост на домакините, които пропуснаха след негов пробив в 52-ата минута. Нар се оказа в добра позиция, но стреля много лошо. Няколко минути по-късно Деса бе заменен принудително след сблъсък с противник. Той бе изнесен на носилка, а Станислав Иванов се появи на негово място. В 58-ата минута Сергей Георгиев пропусна да вкара за Монтана след бърза атака на гостите.

Домакините искаха дузпа за игра с ръка на Чипев в наказателното поле след меле пред Христо Иванов. Бранител на гостите изчисти топката в ръката на своя съотборник, но Драганов даде знак играта да продължи.

Левски - Монтана Бабатунде стреля силно от 22 метра в аут в 75-ата минута. Последва натиск без идея за столичани, които пропуснаха най-добрата си възможност в 90-ата минута. 17-годишният Станислав Иванов стреля над гредата от няколко метра, а в продължението спорна засада спря Бабатунде сам срещу Иванов, който въпреки това спаси.

Веднага след последния съдийски сигнал феновете се нахвърлиха върху повечето играчи и Петрович: "Люпко, победа, кога?". Реферът Драгомир Драганов също отнесе доста критики за неотсъдена дузпа.

Левски - Монтана Сега предстои гостуване на "Лаута", а след това домакинство с Лудогорец, като с тази игра "сините" ще имат само и единствено проблеми и главоболия още в самото начало на сезона.

Монтана пък втори пореден път завърши 0:0 на "Герена" в първенството след равенството пролетта. Интересното е, че те останаха без победа над "сините" в своята история от 18 мача, а при последните три гостувания на "Герена" записват трето 0:0.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 0:0

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 29. Боян Йоргачевич, 4. Мики Орачев, 5. Александър Александров, 3. Димитър Пиргов, 25. Сашо Александров, 70. Георги Костадинов, 8. Джереми де Ноойер, 7. Франсис Нар, 17. Бабатунде Адениджи, 20. Антонио Аниете, 10. Венцислав Христов

Старши треньор: Л. Петрович