Байерн разнебити Интер за едно полувреме (видео)

Байерн (Мюнхен) разгроми с 4:1 Интер и записа първа победа в рамките на "International Champions Cup". Баварците отбелязаха всичките си попадения преди почивката, като с хеттрик се отчете Джулиан Грийн, а едно попадение добави Франк Рибери. За "нерадзурите" се разписа Мауро Икарди в добавеното време след груба грешка на Дейвид Алаба.

Двубоят в Шарлът премина при тотална доминация на Байерн, но след като поведе с 4:0, отборът на Карло Анчелоти рязко намали оборотите през второто полувреме. За Интер загубата е втора на американска земя след тази от Пари Сен Жермен с 1:3. Баварците пък стартираха със загуба с дузпи от Милан, но днес се развихриха срещу другия милански гранд.
През седмицата Анчелоти заяви, че Грийн ще получи шанс да се докаже и американският национал показа, че се намира във великолепна форма. В отсъствието на Роберт Левандовски и Томас Мюлер 21-годишният нападател изигра впечатляващ мач пред родна публика. Той откри резултата в 7-ата минута след центриране на Дейвид Алаба, а малко по-късно Рибери удвои преднината на баварците отблизо. Пробивът, довел до втория гол, бе дело на младока Фабиан Бенко.

Интер продължи да допуска много грешки в средата на терена и поредната от тях беше наказана. След скоростна контра Рибери подаде на Грийн и той вкара за 3:0 в 30-ата минута. В 35-ата американецът заби третия си гол след нова асистенция на Бенко.
През второто полувреме баварците се отпуснаха и това позволи на Интер да организира няколко интересни атаки. Алаба блокира опасен удар на Родриго Паласио, но в края на мача австрийският национал сбърка в средата на терена и подари топката на Икарди, който технично реализира почетния гол за "нерадзурите".

В четвъртък на Байерн предстои очакваният с огромен интерес сблъсък с Реал Мадрид.

ИНТЕР - БАЙЕРН 1:4 (0:4)