Реал Мадрид надви Челси, Марсело отново над всички (видео)

Реал Мадрид победи Челси с 3:2 в поредната среща от "International Champions Cup". Първите два гола за кралския клуб реализира Марсело, а до почивката се разписа и Мариано Диас. Късният щурм на английския тим доведе до две идентични попадения на влезлия като резерва Еден Азар.

В първата си среща европейският клубен шампион загуби с 1:3 от Пари Сен Жермен, като тогава отново точен беше Марсело, а "сините" от Лондон стартираха с успех с 1:0 над Ливърпул.
На вратата на Челси отново бе Асмир Бегович вместо Тибо Куртоа. В защитата пък започнаха младокът Олуфисайо Айна, който играеше редом до Сесар Аспиликуета, Джон Тери и Гари Кейхил. В предни позиции за тима на Антонио Конте действаха Рубен Лофтъс-Чийк и Бертран Траоре. На пейката останаха Еден Азар, Диего Коща и новите попълнения Миши Батшуай и Н'Голо Канте.

За Реал Мадрид под рамката бе Кико Касийя, а в центъра на отбраната си партнираха Рафаел Варан и Начо Фернандес. Лукас Васкес, Матео Ковачич, Каземиро и Маркос Алонсо оформиха карето в средата на терена, а напред стартираха Алваро Мората и Мариано Диас. Сред резервите бяха Хамес Родригес, Лука Модрич, Иско, Данило и Хесе Родригес.
Въпреки приятелския характер на мача, и двата отбора подходиха много мотивирано и в първите минути не липсваха остри влизания. Реал успя да поведе в средата на полувремето след изненадващ шут на Марсело. Левият бек опита далечен изстрел с по-слабия си десен крак, топката се отби от противников футболист и стана неспасяема за Бегович.

В 26-ата минута Марсело се разписа за втори път в двубоя и общо за трети в турнира. Бразилецът направи двойно подаване с Асенсио, измъкна се от Кейхил и Матич, след което прати топката в мрежата.
Футболистите на Челси се изнервиха от негативния развой и Траоре и Педро Родригес набързо си изкараха жълти картони. В 37-ата минута резултатът стана 3:0 с блестящ гол на Мариано Диас. Нападателят от Доминиканската република стреля от 25 метра и за Бегович остана само да изгледа как топката се забива в мрежата.

След почивката и направените смени Челси заигра значително по-добре. Силно включване направи Батшуай, който в една ситуация имаше претенции за нарушение срещу него в наказателното поле на Начо. В 80-ата минута Азар върна едно попадение, след като технично преодоля вратаря и насочи топката в празната врата, а в самия край на мача отново той оформи крайния резултат.

РЕАЛ МАДРИД - ЧЕЛСИ 3:2 (3:0)
1:0 Марсело (19)
2:0 Марсело (26)
3:0 М. Диас (37)