Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ботев (Враца) разби Бдин, братът на Краев с гол

Ботев (Враца) разгроми със 7:2 третодивизионния Бдин (Видин) в последната си контролна среща преди старта на първенството във Втора професионална лига. Врачани откриха резултата още в 11–ата мин. Точен за 1:0 бе Денис Цолев след асистенция на Димитър Петков. Само три минути по-късно Павел Петков удвои след грешка в отбраната на гостите. В 17-ата мин. и Тодор Чаворски бе близо до гола, но би право в ръцете на вратаря. В 20-ата мин. Георги Пейчев извърши нарушение срещу Ангел Каишев и реферът Николай Малджански не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Бдин. Точен от бялата точка за 2:1 бе Александър Соколов. В 22-ата мин. след контраатака Павел Петков покачи на 3:1. В 39-ата мин. и домакините получиха право да изпълнят дузпа, заради нарушение срещу Петков. Потърпевшият стреля, но топката срещна десния страничен. При добавката обаче Чаворски се разписа за 4:1. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивката.

Второто полувреме отново премина под диктовката на врачани. В 63-ата мин. Венци Иванов вкара за 5:1, след подаване на Любослав Младенов. В 77-та мин. Калоян Цветков асистира на Иванов за втория му гол за 6:1. В 82-та мин. Андриан Краев засече с глава центриране отдясно на Ивайло Цветанов и прати топката в мрежата за 7:1. Пет минути по-късно Николай Лазаров прехвърли вратаря на врачани Иван Иванов за крайното 7:2.

Преди контролата официално бяха представени двата тима на Ботев, които през сезон 2016/2017 г. ще играят във Втора професионална лига и елитната група U19. Най-малките футболисти от ДЮШ на Ботев, родени през 2006 г. и 2007 г., водени от Янислав Яков пък показаха двете купи, спечелени през това лято от турнир "Звездичка" в Бургас и от Димитровград-Сърбия.