Няма Хълк - няма гол! Зенит заби на старта (видео)

Новият сезон в Премиер лигата на Русия стартира с разочароващо 0:0 между третия и седмия от миналия шампионат Зенит и Локомотив (Москва). Това беше дебютен мач за първенство за новия наставник на домакините Мирча Луческу и първа среща без голмайстора Хълк, който беше продаден в Китай. Неговата липса веднага се отрази, тъй като никой от досегашните му съотборници не успя да намери пътя към мрежата на национала Гилерме. Самият Хълк беше на мача, за да се сбогува с феновете.

Първото полувреме на стадион "Питерский" беше повече от скучно, а едва през вторите 45 минути домакините показаха повече желание за игра, но не и класа, за да отбележат. Не им помогна и това, че футболистите на Локомотив не създадоха нито едно опасно положение и рано-рано в течение на срещата се съгласиха на очертаващия се "Х".

Другата голяма звезда на Зенит - Аксел Витсел, който също е гласен за трансфер, се появи на терена чак в 59-ата минута. Белгиецът обаче веднага раздвижи играта и заедно с друга от смените - Юрий Жирков, бяха в основата на късните опасности пред вратата на московчани.