Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Розберг зарадва германската публика и във втората тренировка

Нико Розберг поведе пред съотборника си Люис Хамилтън и всички останали във втората свободна тренировка за домашната му Гран При на Германия. Пилотът на Мерцедес направи обиколка на "Хокенхайм" за 1:15.614 минути, изпреварвайки Хамилтън с 0.394 секунди. Трети в класирането бе Себастиан Фетел с Ферари, а четвърти Макс Верстапен.

Нико продължи оттам, откъдето беше оставил нещата сутринта - първото място. Победителят от последното състезание в Германия през 2014-а заплаши Люис, че този уикенд ще се бори да си върне лидерското място в шампионата.

Следобеда Ферари и Ред Бул вече бяха намерили как да се доближат до Мерцедес с гумите суперсофт и след Фетел и Макс се наредиха съотборниците им Даниел Рикардо и Кими Райконен.

Тренировки за Гран При на Германия

През почти скучната сесия най-много се говореше за нарушението, което правеха повечето пилоти при първи завой. Състезателният директор Чарли Уайтинг напомни преди това, че всеки, който излезе два пъти от очертанията на пистата там, ще дава обяснения на стюардите. В резултат смъмрени бяха Фетел, Верстапен и Перес.

В топ 10 място си намериха още двамата пилоти на Форс Индия и на Макларън.

Въпреки осмото време и силното си представяне Дженсън Бътън не успя да завърши успешно днешната втора тренировка в Германия. Британецът се оплака от проблем с едното око и първо бе приет в клиниката на пистата, а след това от там бе пратен до най-близката специализирана болница. Все още не се знае какво е състоянието му, но се предполага, че малка частица е минала през охлаждащите канали на каската и от там е попаднала в окото му.