Винъс отпадна в Монреал, Кербер и Павлюченкова продължават към титлата

Винъс Уилямс отпадна в третия кръг на турнира по тенис в Монреал, след като в изцяло американски сблъсък се предаде на поставената под номер 10 в схемата Мадисън Кийс с 1:6, 7:6 (2), 3:6.

Играейки в последния си турнир преди участието на Олимпийскийте игри в Рио 36-годишната Уилямс загуби седем поредни гейма преди да спечели подаването си в третия гейм на третия сет. След това пълната с трофеи Винъс изравни резултата, но Кийс взе следващото си подаване и накрая победи в мача, където реализира 12 аса.

21-годишната Кийс спечели турнира в Бирмингам, който беше подгряващ на Уимбълдън за втория си трофей за 2106-а година. Следващата й съперничка на четвъртфинал е Анастасия Павлюченкова от Русия, която пък отстрани Агнешка Радванска от Полша с 6:4, 6:7 (4), 6:1.

Павлюченкова водеше с 5:4 във втория сет, но профука два мач-пойнта, след което се стигна до атйбрек благодарение на нейна двойна грешка. Но в третия сет тя отнесе 4-ата в схемата на турнира и продължава успешните си игри на трева.

Родената в Австралия Йохана Конта пък отнесе американката Варвара Лепченко с 6:3, 6:2 и ще играе на четвъртфинала срещу Кристина Куцова от Словакия, надделяла в късния мач над Южени Бушар от Канада с 3:6, 6:4, 6:3. Бушар не успя да си сдържи нервите и строши ракетата си в третия сет, заради което беше наказана с точка за съперника.

Номер 2 Анжелик Кербер от Германия се справи с украинката Елена Свитолина с 1:6, 7:6 (2), 6:4. Следващата й опонентка е Дария Касаткина от Русия, която спря ветеранката Роберта Винчи от Италия със 7:5, 6:3.